20leté zkušenosti s projektováním nám umožnily vytvořit intuitivní nástroj pro práci s informacemi obsaženými v BIM modelech.

Naší vizí je, aby každá budova měla své digitální dvojče.

Aby každý BIM model mohl být využíván naplno a efektivně.

KARIÉRA

10 let
zkušeností s BIM
137 modelů
nahraných v Bim.Point
255 011 m2
podlahové plochy spravované Bim.Point

Názory klientů

Dopravní podnik hl. m. Prahy

Jsme v testovací fázi, ale vidím v tomto propojení velký potenciál. Přehled o svítidlech, informace o přiřazení k jističi a rozvaděči, a hlavně aktuální stav svítidla. To je to, co potřebujeme. A také rychlé vyhledání umístění svítidla v prostoru stanice je pro nás velkým přínosem. Připojené dokumenty budou všechny na jednom místě, technické listy, schémata elektro. Už žádné hledání v zastrčených šanonech. To, že si můžeme psát poznámky o poruchách ke každému svítidlu, nám umožní lépe plánovat údržbu.

Mgr. Martin Garba
technický pracovník
Dopravní podnik hl. m. Prahy
ELI Beamlines

Chtěli jsme si v ELI udělat pořádek v dostupné dokumentaci. Předali jsme Bim.Pointu celý data-server a mnoho dalších podkladů. Bim.Point tým specifikoval postup práce v detailním 30stránkovém dokumentu, sestavil BEP a dohodli jsme se na vytvoření databáze všech informací skutečného provedení stavby v podobě BIM modelu. Byla to hodně analytická činnost. Vytvořená databáze je teď přístupná všem uživatelům a je to užitečná podpora našich každodenních FM procesů.

Roman Kuřátko
vedoucí oddělení stavební infrastruktury a IT
ELI Beamlines
WAGO

Našim systémem umíme vyčítat informace o svítidlech, ale až ve spolupráci s Bim.Point jsme tato data schopni zpřístupnit klientovi ve 3D modelu. Uživatel dále může přes Bim.Point připojovat ke svítidlům různé dokumenty a sám si doplňovat další informace. Tím tak zlepšuje úroveň správy svého majetku.

Ing. Ivo Vojta
jednatel
WAGO
STROS

Spravuji závod s 12 výrobními halami. Myšlenka BIM mě nadchla a začali jsem ji do našeho provozu implementovat tak nějak svépomocí. Při spolupráci s Bim.Point dostalo naše snažení pevný rámec a směr. Na společných jednáních otevírámedalší a další možnosti, jak BIM využívat v provozu. Začalo to zástupnými prvky,které nám usnadní evidenci a orientaci mezi pohyblivými zařízeními. A teď zrovna probíhá pasportizace pracovních strojů pomocí laser scanu.

Michal Novotný
vedoucí úseku opravy a investic
STROS
HELUZ

Digitalizace proniká i k nám. Jelikož naši projektanti používají celou řadu BIM softwarů, volíme pro výměnu souborů formát IFC, se kterým pracujeme v aplikaci Bim.Point. Práci s aplikací si chválím, velmi rychle jsem se v ní naučila pracovat a pomáhá mi se zpracováním informací a dat, které jsou v modelu obsažené. A kolega dokonce sám nahrává přes admin rozhraní nové ifc soubory. Trochu nás brzdí limitovaný počet řádků excelu při exportu, ale to je spíš drobnost.

Jana Chobodová
procesní analytik
HELUZ

Získaná ocenění

 

Blog - aktuálně

Naši klienti a partneři

Národní divadlo
Fyzikální ústav Akademie věd
STROS
Jampl
Bim4G
CHASTIA s.r.o.
Aupark
SPCSS - Zeleneč
Heluz
EasyFM
iPROSTOR informatika v projektiranju in storitve, d.o.o.
Klima - Teplo designing, s.r.o.
Peter Brett
Bimcon
Dopravní podnik hl.m. Prahy
Wago
Wienerberger
IPOS-SOFT spol. s r.o.
Cegra
2EC | European Engineering & Consulting Company
Insio
Česká pošta
Ateliér Acrea
OPTIMAL Engineering s. r. o
COLAS CZ, a.s.
di5 architekti inženýři
Plzeňský kraj

 

Dokumenty ke stažení zdarma