Téma BIM na veletrhu Aquatherm Praha 2018

23. února 2018

Ve dnech 27.2. – 2.3. se bude v pražských Letňanech konat 22. ročník veletrhu Aquatherm Praha. Jedná se o nejprestižnější přehlídku TZB u nás. 15.000m2 výstavní plochy, 20tis. návštěvníků, bohatý program.

Během úterního doprovodného programu zde v době od 10:30 do 13:00 pořádá Odborná rada pro BIM a TZB-info blok přednášek na téma BIM – rekapitulace situace v ČR, knihovny BIM a BIM realita v zahraničí.

V rámci Technické normalizační komise č. 152 nyní probíhá připomínkové řízení pro překlady technických norem pro BIM, zajímavý je současný stav i výhled, se kterým mohou projektanti počítat. Na bloku přednášek se tedy očekává živá diskuse k tematickým knihovnám a jejich nabídce. V závěru bloku je připravena přednáška z praxe, BIM je již běžný standard při návrhu velkých budov a areálů, kde umožňuje efektivní koordinaci, úpravy a správu při projektování. Zároveň se vytvořily nové zajímavé profesní specializace, například kontrola ve virtuální realitě. BIM má význam v celém životním cyklu staveb a je tedy potřeba řešit jak využít informací z návrhu při realizaci a provozu staveb.

Současnou situaci v ČR, stav využití BIMu při projektování a vize do budoucnosti shrne ve svém příspěvku Petr Matyáš, místopředseda czBim. Náš CEO Tomáš Minka představí Bim.Point účastníkům a pozve Vás na náš stánek, kde budete mít možnost potkat se se členy našeho Bim.Point týmu. Stánek 251 v hale 2 budeme sdílet s Odbornou radou pro BIM. Přijďte se v úterý 27.2. podívat na živé předvedení aplikace Bim.Point nebo se s námi podělit o Vaše zkušenosti s BIMem.

Další info o veletrhu naleznete zde.
Při registraci zde máte zajištěn vstup na veletrh zdarma v podobě e-vstupenky.

 

Dokumenty ke stažení zdarma