Ohlédnutí za BIM DAY 2016

15. listopadu 2016

BIM DAY 2016 je za námi... Byl opět velmi inspirativní a probíhal v úžasných prostorách NTK! Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Další fotky z akce si můžete prohlédnout rovněž na našem facebooku

U prezentačního stolku Bim.Pointu jste se mohli potkat s Janou Šmídovou, která u nás zajišťuje technickou a zákaznickou podporu, a zde je její shrnutí akce.

10. listopadu 2016 se konala výroční konference BIM DAY 2016 pořádaná Odbornou radou pro BIM a Bim.Point se i letos aktivně zúčastnil.
Hlavním tématem konference byla iniciativa Stavebnictví 4.0.
Konference probíhala ve čtyřech jednotlivých blocích. První blok se zabýval hlavním tématem konference Společnost 4.0 | Průmysl 4.0 | Stavebnictví 4.0. Druhý blok byl směřován na BIM pro dopravní stavby.
Odpolední bloky byly v podobě panelové diskuze na témata: BIM V ČR - aktuální stav, BIM a výuka, Technologie pro (Open) BIM, BIM pro pozemní stavby, BIM pro dopravní stavby a BIM inspirace.
V rámci diskusního bloku Technologie pro (Open) BIM představil pan Ing. Tomáš Minka nástroj Bim.Point v příspěvku: Bim.Point - intuitivní nástroj pro práci s BIM daty.
Vyslechnout jste si mohli také přednášku o letošní soutěží Stavba roku, v které bylo letos zpracováno 14 staveb s metodou BIM, což je téměř 22 % z přihlášených děl a dvakrát více než vloni. Přednášku také prezentoval Ing. Minka.
I letos se tu sešli jak domácí odborníci tak zahraniční, aby předali své zkušenosti se zaváděním BIM v praxi.
Mezi přednášejícími byli např. předseda Odborné rady pro BIM Petr Vaněk, Josef Žák BIM expert pro dopravní stavby Skanska a.s., Petr Matyáš jednatel společnosti di5 architekti inženýři s.r.o., Petr Matějka pedagog z Fakulty stavební ČVUT v Praze, Paul Wilkinson managing director a Magdalena Pyszkowska z Bouygues Bâtiment International Head of Research & Development and BIM deployment.
V panelových blocích se nabízela možnost diskutovat o BIM jak z pohledu investora, tak z pohledu projekčních kanceláří od architektů a projektantů, či softwarových odborníků a předávat si tak navzájem vlastní zkušenosti.
 

Dokumenty ke stažení zdarma